Księga Gości

I Ty dodaj swój wpis!

Portal Silent-hill.pl jest:
Bardzo dobry
Dobry
Przeciętny
Słaby
Bardzo słaby
OCENA: 4.5
Bardzo dobry:Głosy: 336
Dobry:Głosy: 61
Przeciętny:Głosy: 23
Słaby:Głosy: 7
Bardzo słaby:Głosy: 25
SUMA GŁOSÓW: 452

SILENT HILL
Air Screamer
Groaner
Uskrzydlony demon przypominający pterodaktyla, bardzo szybki, ale za to mało zwrotny. Potrafi zaatakować przeciwnika i zniknąć z pola widzenia. Najczęstszą formą jego ataku jest gryzienie oraz chwytanie szponami za głowę bohatera. Wydają bardzo charakterystyczne i głośne odgłosy trzepotania skrzydłami. Występują w Old Silent Hill, Central Silent Hill oraz Resort Area.
Potwór przypominający wychudzonego, pozbawionego futra demonicznego psa, który jest bardzo szybki i zadaje poważne obrażenia, skacząc na głównego bohatera i gryząc jego. Najczęściej atakują w bardzo przewidywalny sposób w większych grupach. Napotkamy je podczas wędrówki w Old Silent Hill oraz Central Silent Hill.
Mumbler
Larval Stalker
Potwór wyglądający jak demon dziecka atakujący w grupach i raniący głównego bohatera za pomocą noża. Ze względu na ich powolne poruszanie się nie stanowią większych problemów. Występują w Midwich Elementary School w Silent Hill.
Nieśmiertelne duchy, prawdopodobnie zmarłych uczniów, które są zupełnie nieszkodliwe i powodują jedynie szum w radiu głównego bohatera, informujący o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Występują w Midwich Elementary School oraz Lakeside Amusement Park.
Night Flutter
Worm Head
Uskrzydlony potwór bardzo przypominający Air Screamera z normalnego miasteczka Silent Hill. W przeciwieństwie do swojego poprzednika jest znacznie silniejszy, szybszy, ale również ma problemy ze zmianą kierunków podczas lotu. Głównym niebezpieczeństwem jest fakt, iż ma on zdolność po poruszania się szybciej niż może Harry. Spotykamy go w Central Silent Hill (Otherworld) oraz Resort Area (Otherworld).
Potwór, którego ciało przypomina wielkiego psa, zaś głowa jego jest całkowicie pokryta robakami. W odróżnieniu od Groaner'a z normalnego miasteczka Silent Hill jest silniejszy, szybszy a przeprowadzony przez niego atak na głównym bohaterze powoduje mocniejsze obrażenia. Podczas naszej wędrówki spotkam go w Central Silent Hill (Otherworld) oraz Resort Area (Otherworld).
Bloodsucker
Puppet Nurse
Jest to stworzenie przypominające trzy pijawki zrośnięte u podstawy, które wiją się jak macki ośmiornicy. Stają się agresywne gdy podejdzie się do niej bliżej, łapiąc za nogi naszego głównego bohatera. Spotkamy je w Alchemilla Hospital (Room 204) oraz Nowhere (Kitchen).
Zainfekowane dziwnym pasożytem pielęgniarki z garbem na plecach. Najczęściej atakują parami, rzucając się na przeciwnika z nożem w ręku w najbardziej niespodziewanym momencie. Poruszają się dosyć wolno, a ich siła zależy od koloru ubrania jaki mają na sobie (niebieski, zielony). Natkniemy się na nie w Alchemilla Hospital oraz Nowhere.
Puppet Doctor
Creeper
Zainfekowani tym samym pasożytem co Puppet Nurse lekarze, którzy w przeciwieństwie do pielęgniarek są bardziej wytrzymali i zadają większe obrażenia naszemu bohaterowi, a na dodatek poruszają się znacznie szybciej. Atakują zazwyczaj w pojedynkę za pomocą noża, a możemy ich spotkać w Alchemilla Hospital.
Malutkie zielono-czarne robaki przypominające karalucha, atakują zawsze w grupach przy pomocy swoich szczękoczułek, gryząc bohatera po stopach. Poruszają się bardzo szybko, ale obrażenia jakie zadają są niewielkie i można je łatwo ominąć.
Hanged Scratcher
Romper
Potwory występujące w kanałach miasteczka Silent Hill o bardzo długich i cienkich kończynach zakończonych pazurami. Bardzo często atakują w grupach z ukrycia, potrafią zastawiać pułapki oraz dobrze maskować się. Z powodu dźwięków jakie wydają z siebie bardzo łatwo jest je zlokalizować.
Potężny demon przypominający z wyglądu i zachowania małpę, którego przednie łapy są dłuższe niż jego nogi. Bardzo szybki i silny przeciwnik, którego trudno jest zabić lub wyminąć tym bardziej jak atakują w grupach. Dodatkowo bez użycia radia ciężko jest je zlokalizować, gdyż zachowują się cicho. Występują w Central Silent Hill oraz Resort Area.
Claw Finger
Małych rozmiarów potwory występujące w Midwich Elementary School, które podobnie jak Mumbler atakują w grupach tym razem przy użyciu wielkich pazurów. Nalezą do bardzo wolnych przeciwników i z łatwością można je wyminąć, unikając w ten sposób niepotrzebnego starcia.


BOSSOWIE SILENT HILL

Boss - Split Head
Boos - Twinfeeler
Potwór przypominający gigantyczną jaszczurkę, nieposiadającą twarzy, która porusza się bardzo powoli na czterech łapach, atakując głównego bohatera poprzez otwarcie głowy i próbę jego połknięcia. Jest to pierwszy, dosyć prosty boss jakiego Harry spotyka w kotłowni Midwich Elementary School w Silent Hill.
Potwór przypominający gigantyczną larwę, której formą ataku jest skradanie się pod ziemią oraz plucie czerwonym jadem, w momencie gdy zbliży się do głównego bohatera. Jest to drugi boss jakiego Harry spotyka na swojej drodze tym razem w podziemiach Silent Hill Town Center.
Boss - Float Stinger
Boss - Possesed Cybil
Potwór przypominający gigantyczną ćmę, dojrzałą formę larwy Twinfeelera, która uciekła ranna podczas pierwszego starcia w Silent Hill Town Center i atakuję tym razem naszego bohatera jako Float Stinger na dachu urzędu pocztowego naprzeciwko Alchemilla Hospital. Głównym jej sposobem ataku jest żądło oraz wykluwanie na Harrego żrącego kwasu.
Opętana postać Cybil Bennett przez tego samego pasożyta co Puppet Doctor i Puppet Nurse, którą spotykamy w wesołym miasteczku Lakeside Amusement Park. Zabicie jej (dobre lub złe zakończenie) lub uleczenie (dobre+ lub złe+ zakończenie) poprzez użycie na niej wcześniej znalezionej substancji decyduje w dużej mierze o zakończeniu gry. Jej główną formą ataku jest strzelanie z broni palnej.
Boss - Alessa
Boss - Incubus
Finałowy boss z jakim przyjdzie się nam zmierzyć w Silent Hill. Walka z nim będzie możliwa po uzyskaniu zakończenia Bad lub Bad+ oraz nie wykonaniu misji pobocznej jakim jest uratowanie doktora Michaela Kaufmanna. Alessa jest to dosyć silny boss, a formą jego ataku są potężne błyskawice puszczane w kierunku naszego głównego bohatera.
Ostatni boss z jakim przyjdzie nam się zmierzyć w Silent Hill. Walka z nim będzie tylko możliwa po zdobyciu zakończenia Good lub Good+ oraz wykonaniu misji pobocznej jaką jest uratowanie doktora Michaela Kaufmanna. Incubus znany inaczej jako Samuel jest bardzo silnym i uskrzydlonym demonem, a formą jego ataku są potężne błyskawice kierowane w kierunku głównego bohatera.

News | Księga | Linki | Forum | Ankieta | Komentarze | Download | Kontakt

2015-2024 Silent Hill History © by Koralczyk.pl
Strona korzysta z plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.