Solucje i poradniki pochodzą ze strony internetowej Silent Hill Town - 1408
Dziękuję autorowi serwisu za zgodę na udostępnienie przeze mnie jego materiałów.SOLUCJA
SILENT HILLOLD SILENT HILL

Gra rozpoczyna się sceną, że Harry Mason wysiada z samochodu. Gdy już odzyskasz kontrolę nad postacią idź prosto ulicą. W pewnym momencie Harry powie: "Footsteps?" i zobaczy swoją córkę Cheryl Mason. Biegnij za nią aż dobiegniesz do bramy. Przejdź przez bramę i idź dalej. Nagle usłyszysz syreny. Biegnij dalej do następnej bramy i dalej wąską uliczką. Stanie się bardzo ciemno i Harry zapali flarę. Biegnij dalej, miń połamany wózek inwalidzki i idź dalej. Nagle Harry zostanie otoczony przez demony dzieci Demon Children, ponieważ nie ma żadnej broni do walki z nimi....

Harry obudzi się z koszmarnego snu na ławce w kawiarni "Cafe 5to2". W tym miejscu gra zaczyna się w trybie Next Fear. Będzie tam także policjantka Cybil Bennett z sąsiedniego miasta Brahms. Po rozmowie Cybil zostawi Harry'emu swoją broń Handgun i wyjdzie z kawiarni.

Podejdź do kontuaru i zbierz potrzebne rzeczy: Health Drink, latarka FLESHLIGHT oraz mapę RESIDENTIAL AREA MAP. Będzie tam także notatnik, który jest save'em. Na drugim końcu kontuaru znajdziesz kolejnego Health Drink oraz nóż kuchenny KITCHEN KNIFE. Na jednym ze stolików jest radio, ale Harry nie będzie go chciał teraz wziąć. Nie pozostaje ci nic innego jak wyjść z kawiarni. Przy drzwiach będziesz świadkiem sceny, w której jeden z potworów wpadnie przez szybę do kawiarni. Po walce z potworem weź radio Pocket Radio i wyjdź z kawiarni.

Harry stwierdzi, że chce sprawdzić uliczkę ze swojego snu, w której widział Cheryl - jest ona zaznaczona na mapie. Udaj się na północ Bachman Street. Zaraz za kawiarnią na ławce będą leżeć naboje Handgun Bullets. Udaj się do sklepu Convienience Store na rogu Bachman i Finney Street. Przed sklepem będzie czekał latający potwór Air Screamer, ale daj sobie z nim spokój i wbiegnij do środka sklepu. W sklepie znajdziesz kilka Health Drink, apteczkę First Aid Kit oraz Save. Wyjdź ze sklepu.

Udaj się na zachód Finney Street. Idź w kierunku uliczki zaznaczonej na mapie. Wbiegnij w nią. Będą w niej psy Groaner Dogs. Przebiegnij koło nich i przejdź przez bramę po lewej stronie. Będzie tam kolejny pies - zabij go, gdyż będzie ci przeszkadzał. Udaj się uliczką dalej do jej końca. Znajdziesz tam 2 paczki naboi Handgun Bullets oraz notatkę z szkicownika Cheryl - Cheryl's sketchbook: "To school". Harry zaznaczy szkołę podstawową Midwich Elementary School. Wróć teraz z powrotem na Finney Street.

Dostanie się do szkoły nie jest jednak takie proste, jak to wygląda na mapie. Część ulic jest zawalona i nie można nimi przejść. Ponieważ idąc dalej Finney Street droga jest zawalona, skręć w lewo w Levin Street i udaj się na dół na południe. Jeżeli będziesz iść prawą stroną ulicy (zachodnią), to natkniesz się na dom z budą dla psa Doghouse chroniony przez psy Groaner Dogs. W budzie Doghouse Harry nic nie znajdzie ciekawego. Sprawdź też drzwi prowadzące do domu - są zamknięte. Idź dalej na południe Levin Street do skrzyżowania.

Na skrzyżowaniu skręć w prawo (na zachód) w Matheson Street. Ona także okaże się zniszczona, więc nie możesz tą drogą udać się do szkoły. Jednak na skale na końcu drogi znajdziesz porozrzucane notatki Cheryl's sketchbook: "Doghouse" i "Levin St.". Wróć z powrotem do domu z budą dla psa, zbadaj ją ponownie. Tym razem Harry znajdzie w niej klucz do domu House Key. Podejdź do drzwi domu przy budzie dla psa i użyj znalezionego klucza. Wejdź do środka. Zaraz za drzwiami znajdziesz apteczkę First Aid Kit. W salonie znajdziesz amunicję i save. W kuchni będzie czekał Health Drink. Podejdź do drzwi na drugim końcu domu prowadzących do ogrodu. Drzwi są zamknięte na trzy kłódki, a obok nich wisi mapa "Keys for Eclipse", na której zaznaczone są miejsca gdzie są ukryte klucze do trzech kłódek. Harry skopiuje te miejsca na swoją mapę. Wyjdź ponownie z budynku i udaj się na poszukiwanie kluczy.

Wróć teraz na Finney Street i udaj się w prawo (na wschód) w kierunku mostu (strzałka na mapie). Na końcu Finney Street będzie stał rozbity radiowóz, w którego bagażniku będzie klucz KEY OF "LION". Wracaj teraz z powrotem Finney Street i skręć w małą uliczkę zaznaczoną na czerwono na mapie. Idź nią na południe i przejdź przez szeroką bramę mniej więcej w jej połowie. Znajdziesz się na boisku do kosza, gdzie będzie leżało ciało zabitego psa. Obok głowy tego psa będzie klucz KEY OF "WOODMAN". Przy śmietniku znajdziesz Health Drinka.

Wróć na alejkę i idź dalej na południe w kierunku Matheson Street. Skręć w Matheson Street w lewo (na wschód), aby dojść do Ellroy Street. Twoim celem jest teraz miejsce zaznaczone czerwonym krzyżykiem w kółku na mapie. Na skrzyżowaniu Matheson i Ellroy skręć w prawo (na południe) i idź do końca ulicą. Ulica jest urwana. Po prawej stronie znajdź zwalony pień drzewa, który tworzy swego rodzaju mostek. Przejdź po nim, aby dostać się do skrzynki na listy obok drzwi ze schodami. W skrzynce znajdziesz kolejny klucz KEY OF "SCARECROW". Na szczycie schodów przy samych drzwiach będzie Health Drink. Wracaj teraz z powrotem na Ellroy Street.

Masz już wszystkie trzy klucze, więc możesz wracać do domu z budą dla psa Doghouse. Najszybciej będzie iść Matheson Street. Wejdź do domu Doghouse i podejdź do drzwi na drugim końcu. Użyj znalezionych kluczy i otwórz drzwi. Przejdź do ogródka za domem.

OTHERWORLD

Na dworze zrobi się ciemno. Latarka Harry'ego się zapali. Na stoliku w ogrodzie znajdziesz dwa Health Drinki. Idź na drugą stronę ogródka i przejdź przez drewnianą furtkę. Znajdziesz się na wąskiej alejce po drugiej stronie domu. Jeżeli pójdziesz ją na północ do Finney Street i skręcisz na zachód w kierunku Midwich Street na końcu tej ostatniej po lewej stronie ulicy znajdziesz naboje Handgun Bullets oraz Health Drink.

Jeżeli pójdziesz alejką na południe w kierunku Bloch Street, idąc wschodnią stroną znajdziesz Health Drink oraz naboje przy koszach na śmieci. Szkoła jest niedaleko, więc skręć w Bloch Street na zachód i idź do Midwich Street. Na skrzyżowaniu skręć w lewo i po prawej stronie ulicy będzie szkoła podstawowa Midwich Elementary School.

Na południe od szkoły na Midwich Street znajdziesz autobus szkolny, którego będą strzec psy Groaners Dogs. Wejdź do autobusu przez drzwi z przodu. W środku znajdziesz dwa Health Drinki oraz save. Wyjdź z autobusu i udaj się do szkoły Midwich Elementary School i wejdź przez podwójne drzwi.

MIDWICH ELEMENTARY SCHOOL

W holu Lobby na ścianie po prawej stronie będzie mapa szkoły SCHOOL MAP. Przejdź przez podwójne drzwi prowadzące do wnętrza szkoły i skręć w lewo do recepcji Receptionist. Wejdź do niej i przeczytaj notatki w trzech książkach leżących na biurkach:

"10:00 - Alchemy laboratory
Gold in an old man 's palm.
The future hidden in his fist.
Exchange for sage's water."

Jest to zagadka do rozwiązania. Wyjdź z powrotem na korytarz. Udaj się teraz do Infirmary, gdzie znajdziesz Health Drink, apteczkę First Aid Kit oraz save - jedyny na całą szkołę. Wyjdź na korytarz i przejdź przez podwójne drzwi na dziedziniec szkolny, gdzie będą potwory Demon Children. W prawym rogu będzie wieża zegarowa Clock Tower. Podejdź do niej i sprawdź godzinę - jest 10:00, a zatem zgodnie z zagadką twoim celem jest pracownia chemiczna Alchemy Laboratory.

Ponieważ w korytarzu przy recepcji drzwi prowadzące do bocznych korytarzy są zamknięte, więc udaj się przez dziedziniec na drugą stronę i przejdź przez drzwi. W korytarzu będą czekać potwory Demon Children. Przejdź przez drzwi na wprost do pomieszczenia. Będzie tam duszek Larval Stalker, który po chwili zniknie. Na ławce znajdziesz amunicję. Wyjdź z powrotem na korytarz i udaj się na prawo (na zachód), w kierunku korytarza z klatką schodową. Nawet jeżeli zabiłeś wszystkie potwory w korytarzu, teraz pojawią się następne.

Przejdź przez podwójne drzwi prowadzące na zachodni korytarz. W tym korytarzu poza łazienkami wszystkie pomieszczenia są zamknięte. Możesz sobie otworzyć jednak drzwi prowadzące do korytarza z recepcją. Udaj się schodami na 2 piętro 2F.

W pierwszej sali szkolnej na biurku przy tablicy będzie Health Drink, jednak będą tam także potwory Demon Children. Druga sala szkolna jest pusta. W damskiej toalecie Girls' Washroom znajdziesz naboje bronione przez kolejne potwory.

Udaj się do korytarza na północy, w którym jest wejście do pracowni chemicznej Alchemy Laboratory. W korytarzu będą potwory Demon Children. Wejdź najpierw do magazynu pracowni Storage / Lab Equipment Room i poszukaj "sage's water". Na jednym z regałów znajdziesz purpurową butelkę CHEMICAL. Wyjdź na korytarz i przejdź do pracowni chemicznej Alchemy Lab. Na biurku znajdziesz złotą rękę trzymającą jakiś medal. Podejdź do niej i użyj znalezionego płynu Chemical; otrzymasz GOLD MEDALLION.

Wyjdź na korytarz i idź na wschód do drzwi prowadzących na wschodni korytarz. Przejdź przez drzwi i wejdź do biblioteki Library, gdzie na biurku znajdziesz apteczkę First Aid Kit. Przejdź do pomieszczenia obok Library Reverse i otwórz drzwi prowadzące na korytarz. Wróć z powrotem na poprzedni korytarz.

W górnej klasie nic nie ma. W dolnej (południowej) znajdziesz amunicję na stole przy oknie chronioną przez dwa potwory Demon Children.

Przejdź przez drzwi prowadzące do południowego korytarza. Będą tam czekać na ciebie kolejne potwory Demon Children. Wejdź do pomieszczenia z szafkami Locker Room i dowiedź się skąd dochodzi dziwny dźwięk, który usłyszysz... Jak kot ucieknie, usłyszysz dziwny dźwięk... Wyjdź na korytarz i udaj się do sali muzycznej Music Room, gdzie na tablicy będzie zagadka, a stojące w sali pianino będzie zamknięte. Wróć na korytarz i wróć do wschodniego korytarza i zejdź klatką schodową na dół na 1 piętro 1F.

W górnej sali znajdziesz amunicję na stole z tyłu. Wyjdź na korytarz i udaj się do korytarza z recepcją otwierając wcześniej drzwi do niego prowadzące. Wyjdź na dziedziniec i podejdź do wieży zegarowej Clock Tower. Włóż znaleziony medalion Gold Medallion po lewej. Sprawdź godzinę na zegarze - będzie 12:00, czyli należy teraz udać się do sali muzycznej Music Room.

"12:00 - A place with songs and sound
A silver guidepost is
untapped in lost tongues.
Awakening at the ordained order."

Wróć na południowy korytarz (z recepcją) i przejdź do wschodniego korytarza i wejdź schodami do góry. Przejdź przez drzwi prowadzące do południowego korytarza na 2 piętrze 2F i udaj się do sali muzycznej Music Room.

W sali muzycznej Music Room pianino będzie teraz otwarte. Podejdź najpierw do tablicy i przeczytaj zagadkę:

"'A Tale of Birds Without a Voice'
First flew the greedy Pelican,
Eager for the reward,
White wings flailing.
Then came a silent Dove,
Flying beyond the Pelican,
As far as he could.
A Raven flies in,
Flying higher than the Dove,
Just to show that he can.
A Swan glides in,
To find a peaceful spot,
Next to another bird.
Finally out comes a Crow,
Coming quickly to a stop,
Yawning and then napping.
Who will show the way,
Who will be the key,
Who will lead to
The silver reward."

Podejdź do pianina i sprawdź klawisze. Okaże się, że niektóre działają normalnie, a niektóre nie wydają żadnego dźwięku. Zagadka polega na tym, aby dopasować odpowiednie klawisze pianina do ptaków wymienionych w zagadce.

ROZWIĄZANIE: [biały 2], [biały 6], [czarny 5], [biały 5], [czarny 1].

Po zagraniu niesłyszalnej melodii, znad tablicy spadnie medalion SILVER MEDALLION. Podnieś go i udaj się z powrotem na 1 piętro 1F, na dziedziniec do wieży zegarowej Clock Tower. Podejdź do niej i umieść znaleziony medalion po prawej stronie. Sprawdź godzinę na zegarze - będzie teraz 5:00, czyli ciemność która przynosi gorąc, a zatem kotłownia Boiler Room.

Udaj się z powrotem na południowy korytarz i przejdź do wschodniego korytarza. Zejdź schodami do piwnicy BF. Drzwi po prawej prowadzą do kotłowni Boiler Room. Podejdź do bojlera i naciśnij czerwony guzik. Wróć ponownie na dziedziniec do wieży zegarowej Clock Tower i zbadaj małe drzwi znajdujące się na jej środku. Przejdź przez małe drzwiczki i zejdź po drabinie na dół. Idź przed siebie. Usłyszysz znajomy głos syreny. Wejdź po drabinie do góry i znajdziesz się ponownie przed małymi drzwiami, za nimi czeka na ciebie alternatywna szkoła podstawowa.

NIGHTMARE MIDWICH ELEMENTARY SCHOOL

Silent Hill Midwich Elementary School Otherworld Harry wyjdzie z wieży zegarowej Clock Tower na dziedziniec szkolny, jednak będzie on trochę inaczej teraz wyglądał.Teraz drzwi prowadzące na południowy korytarz są zamknięte. Jedyne otwarte drzwi prowadzą na północny korytarz. W środku czekają potwory Child Demons. Przebiegnij obok nich i wejdź do magazynku Storage, gdzie znajdziesz różową gumową piłkę RUBBER BALL na jednym ze stołów. W pomieszczeniu obok znajdziesz amunicję i apteczkę First Aid Kit na ławce.

Wyjdź na korytarz i udaj się do sali gimnastycznej (wcześniej zamkniętej) Hallway, gdzie będą na ciebie czekać potwory. Przebiegnij szybko do następnych drzwi. Odblokuj podwójne drzwi między korytarzami i wejdź do klasy we wschodnim korytarzu. W klasie na stole będą porozrzucane zdjęcia. Weź jedno z nich PICTURE CARD. Ponieważ korytarze są zablokowane po środku kratami udaj się do drzwi na łączących klasy. Przejdź do następnej klasy, ale uważaj, bo czekają tam na ciebie potwory Child Demons. Na korytarzu na ławce będzie Health Drink. Ponieważ dojście do schodów jest zablokowane kratą przejdź do południowego korytarza.

W południowym korytarzu czekają na ciebie kolejne potwory Child Demons. Udaj się do Infirmary, gdzie jak poprzednio jest save - jedyny na całą szkołę. Znajdziesz tam także Health Drink oraz apteczkę First Aid Kit. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do recepcji Receptionist i przejdź do pokoju dyrektora Office. W miejscu, gdzie w normalnej szkole był obraz drzwi, będą teraz te same drzwi, co na obrazie. Na stole znajdziesz amunicję. Podejdź do drzwi i użyj znalezionej karty ze zdjęciami Picture Card. Przejdź przez drzwi na zachodni korytarz.

Na wprost będzie damska łazienka Girls' Washroom. Udaj się do niej. Jest ona swego rodzaju teleporterem na drugie piętro. Wyjdź z łazienki i przejdź do męskiej łazienki Boys' Washroom, gdzie w jednej z kabin znajdziesz amunicję. Wyjdź z powrotem i wejdź do damskiej łazienki, aby dostać się na 1 piętro. Wyjdź z łazienki i wejdź do męskiej łazienki Boys' Washroom na 1 piętrze 1F. Zbadaj jedną z kabin, gdzie znajdziesz SHUTGUN. Wyjdź z łazienki na korytarz.

Ten korytarz także jest pośrodku zablokowany i aby przejdź na drugą stronę udaj się do pokoju nauczycielskiego i przejdź przez łączące je drzwi do drugiego pokoju nauczycielskiego. Uważaj na czające się tam potwory Child Demons, a w drugiej sali nowy potwór Giant Roach. W drugiej sali znajdziesz na krześle amunicję, a na stole będą stały trzy niebieskie telefony. Udaj się do drzwi. Gdy do nich podejdziesz, jeden z telefonów zadzwoni i Harry odbierze telefon. Po zakończonej rozmowie wyjdź na korytarz.

Ponieważ na korytarzu będą kolejne potwory przebiegnij prędko na klatkę schodową, odblokowując sobie po drodze podwójne drzwi łączące korytarze. Udaj się na 2 piętro 2F, a następnie na dach. Na dachu udaj się do miejsca, gdzie kamera wskaże na zakrwawioną dziurę. Zbadaj ją, a Harry dostrzeże w niej klucz. Idź wzdłuż kanału do następnej dziury i użyj na niej znalezionej gumowej piłki Rubber Ball. Idź teraz do dźwigni i pokręć nią. Woda zacznie płynąć i klucz spłynie na dół. Wyjdź teraz z powrotem na klatkę schodową i zejdź na 1 piętro 1F. Przejdź przez podwójne drzwi łączące korytarze i wybiegnij na dziedziniec szkolny.

Na dziedzińcu szkolnym skieruj się w lewo za róg. Znajdziesz tam kanał z wodą, a obok niego klucz CLASSROOM KEY. Wróć z powrotem na północny korytarz i przejdź przez podwójne drzwi do zachodniego korytarza. Udaj się na klatkę schodową i wejdź na 2 piętro 2F.

W korytarzu na 2 piętrze na ławce znajdziesz Health Drink. Wejdź do klasy w tym korytarzu będą tam potwory Child Demons oraz paczka amunicji na krześle. Przejdź przez łączące drzwi do następnej klasy, gdzie na krześle będzie kolejna amunicja i wyjdź na korytarz. Na korytarzu czekają na ciebie kolejne potwory, więc przebiegnij szybko do podwójnych drzwi łączących korytarze i wejdź do południowego korytarza.

W południowym korytarzu będą kolejne potwory Child Demons oraz Giant Roaches i wbiegnij szybko do pomieszczenia z szafkami Locker Room. Z jednej z szafek będzie dochodził dziwny dźwięk. Zbadaj go. Skieruj się w kierunku wyjścia, w tym momencie z szafki wypadnie ciało. Podejdź do niego i weź klucz LIBRARY RESERVE KEY. Wyjdź na korytarz.

Ponieważ podwójne drzwi prowadzące na wschodni korytarz są zamknięte, udaj się w drogę powrotną do klatki schodowej. Gdy tam dotrzesz przejdź przez podwójne drzwi prowadzące do północnego korytarza. Udaj się do Library Reserve i wejdź tam używając klucza. Na jednej z półek znajdziesz apteczkę First Aid Kit oraz książkę zatytułowaną "The Monster Lurks":

"Chapter 3: "Manifestation of Delusions"
..Poltergeists are among these. Negative emotions, like fear,
worry or stress manifest into external energy with physical effects.
Nightmares have, in some cases, been shown to trigger them.
However, such phenomena do not appear to happen to just anyone.
Although it's not clear why, adolescents, especially girls,
are prone to such occurrences."

Znajdź drzwi po drugiej stronie pomieszczenia i przejdź przez nie do następnego pomieszczenia. Na stole znajdziesz amunicję oraz inne książki do poczytania - The Hunter and the Lizard:

"Hearing this, the hunter armed with bow and arrow said, "I will kill the lizard."
But upon meeting his opponent, he held back, taunting, "Who's afraid of a reptile?"
At this, the furious lizard hissed, "I'll swallow you up in a single bite!"
Then the huge creature attacked, jaws opened wide. This was what the man wanted.
Calmly drawing his bow, he shot into the lizard's gaping mouth. Effortlessly, the arrow flew,
piercing the defenseless maw, and the lizard fell down dead."

Wyjdź przez kolejne drzwi na korytarz.

W wschodnim korytarzu udaj się do klasy. Wejdź do niej używając znalezionego klucza. W klasie będą potwory Child Demons. Przejdź szybko do następnej klasy przez łączące je drzwi. W środku na krześle będzie Health Drink. Wyjdź na korytarz. Na korytarzu czekają na ciebie kolejne potwory Giant Roaches. Na ławce będzie Health Drink. Udaj się klatką schodową na sam dół, do piwnicy. Jeżeli potrzebujesz zapisać grę przed walką z bossem, na 1 piętrze 1F przejdź przez drzwi dzielące klatkę schodową od korytarza, a następnie przez podwójne drzwi do południowego korytarza i do Infirmary. Potem możesz wrócić na klatkę tą samą drogą.

W piwnicy udaj się do kotłowni Boiler Room. Czeka tam na ciebie zagadka z bramkami do rozwiązania. W środku pomieszczenia będzie przejście chronione przez dwie bramki. Należy tak ustawić bramki, aby otworzyło się przejście między nimi. Rozwiązanie: przekręć prawą dźwignię dwa razy w prawo, przekręć lewą dźwignię trzy razy w lewo. Przejdź przez otwarte przejście do windy i zjedź na dół. Harry znajdzie się w pomieszczeniu, gdzie będzie musiał stoczyć walkę z bossem - Split Head Lizard.

Po zabiciu bossa, Harry obudzi się w kotłowni w piwnicy szkolnej. Podnieś z ziemi klucz K. GORDON KEY i wyjdź z pomieszczenia. Wejdź na 1 piętro 1F. Wchodząc po schodach usłyszysz dzwony kościelne. Harry otworzy mapę i zaznaczy kościół Balkan Church, który jest twoim następnym celem. Przejdź przez podwójne drzwi łączące korytarze do południowego korytarza. W Infirmary, tak jak poprzednio jest save. Udaj się do recepcji Reception, gdzie na ladzie znajdziesz listę nauczycieli - Harry przepisze adres K. Gordona. Otwórz drzwi do holu Lobby i przejdź przez kolejne drzwi. Wyjdziesz w ten sposób ze szkoły.

OLD SILENT HILL

Po wyjściu ze szkoły, Harry znajdzie się w zamglonym mieście. Niedaleko szkoły na południe Midwich Street jest autobus szkolny, który zawiera dwa Health Drinki (nawet jeżeli wcześniej je już wziąłeś) oraz save. Udaj się na Bradbury Street, jednakże ponieważ ona dalej jest zniszczona, to skręć w pierwszą wąską alejkę po lewej. Będzie tam Groaner, a niedaleko jego będzie drewniana furtka prowadząca na podwórko. Przejdź przez nią na podwórko i podejdź do drzwi domu. Harry użyje klucza K. Gordon Key i wejdź do budynku.

W środku znajdziesz amunicję oraz save. Wyjdź z domu przez drzwi prowadzące na ulicę Levin Street. Jeżeli udasz się na północ Levin Street, okaże się, że droga jest zniszczona. Jednakże na schodach ostatniego domu po wschodniej stronie będzie stał Health Drink. Uda się więc na Bradbury Street i skieruj się ją na wschód. Na ławce będzie stał Health Drink, jednak droga dalej jest zniszczona, więc skręć w alejkę prowadzącą na północ.

Mniej więcej w połowie alejki znajdziesz amunicję. Idź dalej na północ do Bloch Street. Jeżeli skręcić w Bloch Street na zachód po lewej stronie będzie sklep, na którego wystawie będzie piła Chainsaw. Na razie nie możesz jej wziąć, gdyż potrzebujesz najpierw paliwa do niej.

Udaj się na wschód Bloch Street. Po prawej stronie będziesz miał kościół Balkan Church, który jest twoim celem. Wejdź do niego. W środku Harry spotka starszą kobietę Dahlię Gillespie. Po rozmowie zostawi ci piramidę i wyjdzie. Podejdź do ołtarza i weź piramidę "FLAUROS" oraz klucz do mostu zwodzonego DRAWBRIDGE KEY. Niedaleko ołtarza będzie także Health Drink. Przy wejściu do kościoła będzie save. Wyjdź z kościoła z powrotem na ulicę.

Od Dahlia Gillespie Harry dowiedział się, że powinien udać się do szpitala po drugiej stronie rzeki przez zwodzony most. Udaj się więc dalej na wschód Bloch Street. Po prawej stronie będziesz mijać stację benzynową. Wejdź do środka. Znajdziesz tam kanister z benzyną Gasoline Tank na półce, na ziemi będzie amunicja, a na stole save. Jeżeli masz kanister z benzyną możesz teraz wrócić i wziąć piłę łańcuchową CHAINSAW. Jest to możliwe tylko w trybie gry Next Fear. Jest jeszcze druga broń, której możesz użyć mając kanister z benzyną. Z tyłu za stacją benzynową znajdziesz kolejna amunicję. Udaj się na most.

Na moście zejdź południowymi schodami, gdzie znajdziesz apteczkę First Aid Kit. Wejdź na górę z powrotem. Idź dalej na most. Po prawej stronie będziesz miał centrum kontrolne. Wejdź do pomieszczenia na dole, gdzie znajdziesz młot pneumatyczny ROCK DRILL na żółtych skrzynkach. Jest to druga broń wymagająca benzyny do jej uruchomienia. Wyjdź z pomieszczenia. Podejdź dalej na wschód, gdzie zobaczysz, że most jest podniesiony. Udaj się schodami na górę budynku, do centrum kontrolnego mostu. W środku znajdziesz mapę SHOPPING DISTRICT MAP na krześle oraz save na biurku. W głębi pomieszczenia będzie Health Drink na małym pudełku. Podejdź do kontrolnego panelu i użyj klucza Drawbridge Key. Harry opuści most. Wyjdź z pomieszczenia i zejdź na dół i przejdź przez most do centrum Silent Hill.

CENTER SILENT HILL

Silent Hill Police Station Po przejściu przez most po jego bokach będą schody prowadzące w dół. Znajdziesz tam Health Drink na murku oraz amunicję na schodach. Jak miniesz most, znajdziesz się na Sagan Street. Na rogu Sagan i Crighton Street będzie komisariat policji. Udaj się tam, wejście jest od Sagan Street. Znajdziesz tam amunicję oraz save na biurku. Będzie tam także notatka na biurku:

"Coroner Seals called.
Officer Gucci is unlikely to be murdered. He apparently died naturally. But, medical records show Officer Gucci had no prior symptoms of heart disease."

Na tablicy będzie kolejna notatka:

"Product only available in selected areas of Silent Hill. Raw material is White Claudia, a plant peculiar to the region. Manufactured here?
Dealer = manufacturer?"

Wyjdź z komisariatu na ulicę. Twoim celem jest szpital Alchemilla Hospital na Koontz Street, więc udaj się na Crighton Street i skieruj się na południe. Skręć w Koontz Street i przejdź przez bramę. Będą tam na ciebie czekać potwory, skieruj się więc szybko do drzwi po prawej i wejdź do środka szpitala.

ALCHEMILLA HOSPITAL

Po wejściu do szpitala znajdziesz się w holu, gdzie po lewej stronie będzie recepcja Reception. Na kontuarze będzie save. Na ścianie będzie także mapa szpitala, ale na razie nie możesz jej wziąć. Idź więc korytarzem do pierwszych drzwi po lewej. Drzwi na wprost są zamknięte. Wejdź do pomieszczenia Exam Room, gdzie Harry spotka doktora Dr. Michael'a Kaufmann'a. Po rozmowie Harry zostanie sam w pomieszczeniu, mając drzwi prowadzące na korytarz za sobą. Skieruj się w prawo, w lewo Harry'ego, i przejdź przez drzwi. Przejdź przez puste pomieszczenie Office i przejdź przez drzwi do recepcji Reception. Weź apteczkę First Aid Kit oraz mapę szpitala HOSPITAL MAP. Teraz wróć do Examination Room i przejdź przez drzwi prowadzące do Medicine Room. Wyjdź przez kolejne drzwi na korytarz.

Wejdź do Doctor's Office, gdzie na stole przy ścianie znajdziesz mapę piwnicy HOSPITAL BASEMENT MAP. Przejdź przez następne drzwi do sali konferencyjnej Conference Room i ze stołu weź klucz do piwnicy BASEMENT KEY. Wróć na korytarz.

Udaj się do kuchni Kitchen. Podejdź na drugą stronę pomieszczenia, gdzie na blacie będzie stało dużo butelek. Weź jedną z nich PLASTIC BOTTLE. Znajdziesz tam także Health Drink. Wróć na korytarz.

Wejdź do biura dyrektora Director's Office. Będzie tam panował duży bałagan. Podejdź do biurka i sprawdź substancję na podłodze. Użyj wziętej z kuchni plastikowej butelki i otrzymasz UNKNOWN LIQUID. Nie musisz tego robić, jednakże uzyskanie tego płynu pomoże ci w uzyskaniu jednego z lepszych zakończeń gry. Wyjdź na korytarz.

Ponieważ winda nie działa, udaj się na klatkę schodową prowadzącą do piwnicy. Użyj klucza Basement Key, aby otworzyć drzwi. Na dole są tylko robaki Roaches. W piwnicy jedynym pomieszczeniem otwartym jest pomieszczenie z generatorem Generator Room. Podjedź do generatora i włącz go. Wyjdź z pomieszczenia na korytarz i udaj się do windy, która tym razem już działa. Wjedź windą na 2 piętro 2F i spróbuj dostać się do korytarza szpitalnego przez podwójne drzwi. Ponieważ są zamknięte wróć do windy. Wjedź na 3 piętro 3F i ponownie sprawdź drzwi prowadzące do skrzydła. Wróć do windy. Teraz na panelu w windzie pojawi się dodatkowy klawisz prowadzący na 4 piętro 4F. Naciśnij go i wjedź na górę.

NIGHTMARE ALCHEMILLA HOSPITAL

Silent Hill Alchemilla Hospital Otherworld Harry będzie miał wizję dziewczynki wchodzącej do sklepu z antykami i wysiądzie z windy. Czwarte piętro będzie całe pokryte w krwi. Przejdź przez podwójne drzwi prowadzące na korytarz. W korytarzu żadne drzwi się nie otwierają, więc idź cały czas prosto, aż dojdziesz do następnych podwójnych drzwi. Po przejściu przez nie drzwi za tobą się zamkną idź dalej. W końcu mijając kolejne samozamykające się drzwi, trafisz na klatkę schodową. Zejdź nią na 3 piętro 3F.

Na 3 piętrze 3F przejdź przez podwójne drzwi prowadzące na korytarz szpitalny. Spotkasz tam nowe potwory pielęgniarki Nurse Demons. Udaj się do męskiej łazienki Men's Room, gdzie przy oknie znajdziesz plakietkę PLATE OF "TURTLE". Wyjdź z pomieszczenia na korytarz.

W pokoju 301 znajdziesz tylko pustą klatkę dla ptaków. Udaj się do pokoju 302, gdzie znajdziesz amunicję oraz save. Będzie tam także telewizor z magnetowidem, ale na razie nie masz nic do oglądania. Programów telewizyjnych i tak nie odbiera. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do pokoju 304, gdzie będzie na ciebie czekać pielęgniarka. Po jej zabiciu zbierz Health Drink i obejrzyj tabliczkę przykręconą do ściany. Na razie nie możesz jej wziąć. Wyjdź na korytarz.

W Linen Room znajdziesz tylko suszarki do ubrań. Przejdź na drugą stronę korytarza, do drugiego skrzydła szpitalnego. W składziku Store Room znajdziesz naboje, apteczkę First Aid Kit oraz worek z krwią BLOOD PACK. Wyjdź na korytarz.

W pokoju 306 znajdziesz na ścianie kolejną plakietkę PLATE OF "CAT". Wyjdź na korytarz.

Przejdź przez kolejne podwójne drzwi do holu z windą. Winda nie jest najlepszym środkiem komunikacji, a więc wróć z powrotem na klatkę schodową i zejdź na 2 piętro 2F. W korytarzu czekają na ciebie kolejne pielęgniarki Nurse Demons. Udaj się do pokoju 201, gdzie znajdziesz na stole zapalniczkę LIGHTER. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do pokoju 204 (pokoje 202 i 203 są zamknięte), gdzie znajdziesz kolejną plakietkę na ścianie, jednak dostępu do niej będą chronić krwiste macki. Użyj znalezionego worka z krwią Blood Pack, aby odciągnąć macki. Teraz możesz podejść do ściany i wziąć plakietkę PLATE OF "HATTER". Wyjdź na korytarz.

Drzwi łączące skrzydła szpitala na tym piętrze są zamknięte, więc musisz spróbować przejść przez Nurse Center, gdzie czeka na ciebie zagadka do rozwiązania. Wygląda na to, że brakuje czterech tabliczek, trzy już masz zebrane, ale nadal brakuje ci jednej. Wyjdź z powrotem na korytarz i podejdź do zamkniętych podwójnych drzwi łączących skrzydła szpitalne. Na ścianie obok nich będzie tablica "The Grim Reaper's List". Udaj się na klatkę schodową i zejdź na 1 piętro 1F.

Na 1 piętrze 1F spotkasz także doktorów Doctor Demons. Przejdź przez podwójne drzwi po prawej prowadzące do drugiego skrzydła szpitalnego. Podwójne drzwi do wyjścia ze szpitala są zamknięte. W Medicine Room spotkasz kolejnego doktora i usłyszysz krzyk. Drzwi prowadzące do Exam Room są zamknięte - potrzebujesz klucza, aby je otworzyć. Wyjdź zatem na korytarz.

Magazyn Store Room jest pusty. Udaj się do Office, gdzie znajdziesz naboje. Wyjdź na korytarz. W Kuchni Kitchen znajdziesz kolejnego doktora oraz Health Drink. Wyjdź na korytarz. W biurze dyrektora Director's Office znajdziesz save oraz kolejną plakietkę PLATE OF "QUEEN". Wyjdź na korytarz. Jednak za nim udasz się na 2 piętro 2F podejdź do popsutego automatu, gdzie znajdziesz trzy Health Drinki.

Udaj się na 2 piętro 2F, do pokoju pielęgniarek Nurse Center i rozwiąż zagadkę. Na ścianie będzie napis wyjaśniający zagadkę:

"Clouds flowing over a hill.
Sky on a sunny day.
Tangerines that are bitter.
Lucky four-leaf-clover.
Violets in the garden.
Dandelions along a path.
Unavoidable sleeping time.
Liquid flowing from a slashed wrist."

ROZWIĄZANIE: w lewym górnym rogu włóż czerwoną płytkę [Plate of "Queen"], w prawym górnym rogu włóż niebieską [Plate of "Turtle"], w lewym dolnym rogu włóż żółtą płytkę [Plate of "Cat"] i w prawym dolnym rogu włóż zieloną [Plate of "Hatter"].

Przejdź przez otwarte teraz drzwi do drugiego skrzydła szpitalnego. W korytarzu będą na ciebie czekać kolejne pielęgniarki Nurse Demons. Udaj się do sali operacyjnej Operating Prep Room, gdzie czekają na ciebie kolejne pielęgniarki Nurse Demons i przejdź przez drzwi prowadzące do właściwej sali operacyjnej Operating Room, gdzie będzie kolejna pielęgniarka. W tej sali znajdziesz także klucz BASEMENT STOREROOM KEY na stole. Wróć z powrotem na korytarz.

Udaj się do Intensive Care Unit, gdzie na stole znajdziesz alkohol DESINFECTING ALCOHOL. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do pokoju 206, gdzie znajdziesz apteczkę First Aid Kit. Wyjdź na korytarz i przejdź przez podwójne drzwi do holu z windą. Wejdź do windy i zjedź do piwnicy.

W piwnicy BF w korytarzu czekają na ciebie kolejne pielęgniarki Nurse Demons. W kostnicy Morgue czekają na ciebie pielęgniarki, ale także Health Drink oraz ampułka Ampoule. Wyjdź na korytarz. Udaj się do pomieszczenia z generatorem Generator Room, gdzie znajdziesz siekierę EMERGENCY HAMMER, który jest niezłą bronią. Wyjdź na korytarz i udaj się do magazynu Storeroom, który otworzysz przy pomocy znalezionego klucza Basement Storeroom Key.

W magazynku Storeroom znajdziesz trochę amunicji. Przy jednej ze ścian znajdziesz regał, który wygląda na taki, który można przesunąć. Przesuń go, aby otworzyć przejście do następnego pomieszczenia. W podłodze będzie krata, zamykająca przejście do korytarza pod nią. Krata jest obrośnięta czymś i Harry nie chce jej takiej otworzyć. Użyj więc znalezionego alkoholu Disinfecting Alkohol oraz zapalniczki Lighter, aby pozbyć się niechcianej roślinności z kraty. Teraz Harry otworzy kartę i możesz zejść do korytarza pod nią.

W sekretnej piwnicy idź prosto i przejdź przez jedyne otwarte drzwi. Znajdziesz się w krótkim korytarzu, gdzie będą kolejne pielęgniarki. W pierwszym pokoju po prawej znajdziesz kastę wideo VIDEOTAPE, natomiast w ostatnim po lewej znajdziesz klucz EXAMINATION ROOM KEY. Wróć teraz z powrotem do normalnej piwnicy i udaj się do windy. Wjedź na 1 piętro 1F i udaj się do Medicine Room. Teraz możesz otworzyć drzwi na drugim końcu tego pomieszczenia. Wejdź do niego.

Harry spotka tam pielęgniarkę Lisę Garland, z którą Harry porozmawia trochę. W pewnym momencie rozboli go głowa.... Harry obudzi się w normalnym szpitalu w pokoju Exam Room, gdzie spotka Dahlię Gillespie, która zostawi mu klucz oraz powie Harry'emu, że jest jeszcze jeden kościół w tym mieście. Po jej wyjściu weź zostawiony przez nią klucz ANTIQUE SHOP KEY i wyjdź na korytarz. W recepcji Reception możesz zapisać grę. Wyjdź ze szpitala. Na dziedzińcu szpitalnym będą psy Groaners. Przebiegnij obok nich i przejdź przez bramę prowadzącą na ulicę.

CENTRAL SILENT HILL

Po wyjściu ze szpitala kolejnym celem Harry'ego jest sklep z antykami Antique Shop, ale niestety nie wiesz, gdzie ten sklep się znajduje. Obejrzyj klucz, który dostałeś od Dahlii, a przeczytasz na nim napis "Green Lion". Spójrz teraz na mapę, a znajdziesz na niej zaznaczony sklep "Antique Green Lion", czyli on jest teraz twoim celem. Udaj się zatem na wschód Koontz Street. Dojdź do skrzyżowania z Simmons Street. Jeżeli udasz się na południe Simmons Street, która zmienia się tam w małą alejkę, znajdziesz tam Health Drink i amunicję. Idź na północ Simmons Street. Miń skrzyżowanie z Sagan Street i idź dalej prosto. W końcu po prawej stronie znajdziesz interesujący cię sklep Antique Green Lion.

Drzwi do sklepu są szeroko otwarte, więc przejdź przez nie i zejdź korytarzem do kolejnych drzwi. Otwórz drzwi przy pomocy otrzymanego klucza Antique Shop Key i wejdź do środka. Znajdziesz tam save. Obejrzyj dokładnie pomieszczenie, przy jednej ze ścian zobaczysz regał oraz ślady po jego przesuwaniu. Przesuń go. W tym momencie pojawi się policjantka Cybil Bennett. Po rozmowie z nią przejdź przez dziurę w ścianie.

Harry znajdzie się w dziwnym pomieszczeniu z ołtarzem. Na jednej ze ścian będzie siekiera AXE, której możesz używać jako broni. Ponieważ nic więcej tu nie ma, skieruj się z powrotem do wyjścia. W tym momencie Harry'ego rozboli głowa...

Harry obudzi się w szpitalu Alchemilla Hospital w pokoju Exam Room, gdzie będzie Lisa Garland. Harry zada jej kilka pytań dotyczących Dahlia Gillespie. Po rozmowie z nią, Harry ponownie obudzi się w sklepie z antykami, ale w jego mrocznej wersji. Harry będzie teraz chciał udać się do Resort Area, gdzie Cybil widziała Cheryl ostatni raz. Ponieważ nie wie, jak tam dotrzeć, musi wrócić do szpitala i zapytać Lisę Garland.

Na biurku znajdziesz save. Wyjdź przez drzwi prowadzące z powrotem na ulicę.

NIGHTMARE CENTRAL SILENT HILL

Miasto teraz stało się alternatywne, z koszmaru. W koszmarnym Silent Hill będzie na ciebie czekać o wiele większa liczba potworów, więc lepiej cały czas biegnij. Twoim celem jest teraz ponownie szpital Alchemilla Hospital. Udaj się więc na południe ulicą Simmons Street. Ponieważ Simmons Street jest urwana za nim dotrzesz do skrzyżowania z Sagan Street znajdź dziurę w ścianie po wschodniej stronie ulicy, dziurę w żaluzjach chroniących wejście do centrum handlowego. Wejdź do środka.

W holu na dole nie ma nic ciekawego. Na środku będziesz miał schody ruchome, a po prawej stronie witrynę sklepu z telewizorami. Udaj się ruchomymi schodami na 1 piętro 1F. Na piętrze skieruj się w lewo. Wejdź do jednego ze sklepów po tej stronie. Znajdziesz tam save, a także trochę amunicji i apteczkę First Aid Kit. Drzwi z drugiej strony sklepu są zamknięte, więc wyjdź ponownie na korytarz 1 piętra 1F. Idź dalej w kierunku dźwięków słyszanych przez radio. Nagle podłoga się zawali i znajdziesz się w pomieszczeniu, gdzie czeka ciebie walka z bossem - Larwa Twinfeeler. W tym też pomieszczeniu znajdziesz także nową broń HUNTING RIFLE.

Po pokonaniu larwy, rozbije ona szybę i będziesz mógł tamtędy wyjść na ulicę. Znajdziesz się na ulicy na wschodzie centrum handlowego. Twoim celem nadal jest szpital, więc skieruj się ulicą na południe. Na skrzyżowaniu skręć w prawo w Sagan Street (na zachód). Na skrzyżowaniu Sagan i Crighton Street jest komisariat Police, gdzie wcześniej już raz byłeś. Wejdź do środka. Znajdziesz tam amunicję oraz save. Wyjdź z komisariatu na ulicę.

Idź dalej na zachód Sagan Street i skręć na południe Crighton Street. Jak dojdziesz do Koontz Street skręć w lewo i do bramy szpitala Alchemilla Hospital. Przejdź przez bramę i wbiegnij w drzwi szpitalne po prawej stronie, gdyż na dziedzińcu będą psy Groaners. Na ladzie recepcji Reception będzie save. Udaj się do Exam Room, gdzie spotkasz Lisę Garland. Lisa poradzi Harry'emu, aby udał się do stacji pomp obok szkoły podstawowej na Midwich Street i stamtąd uda się mu dostać do jeziora. Lisa nie będzie w stanie towarzyszyć Harry'emu, więc po zakończonej rozmowie wyjdź z pokoju i ze szpitala. Na dziedzińcu szpitalnym nie będzie teraz psów. Przejdź przez bramę na ulicę, gdzie okaże się, że jedyna droga prowadzi na wprost na schody do góry. Na górze schodów będzie na ciebie czekać latająca larwa. Ponieważ schody za tobą są zniszczone, jedyne co możesz zrobić to zabić kolejnego bossa - Floatstinger.

Po zabiciu bossa, świat wróci do normalności. Zejdź schodami na dół na ulicę. Idź Koontz Street do Crighton Street i skręć nią na północ. Jak dojdziesz do Sagan Street skręć w lewo na zachód i idź przez most z powrotem do Old Silent Hill.

Po przekroczeniu mostu Harry pokaże ci mapę, z której będzie wynikać, że jesteś już na Midwich Street przy wejściu do stacji pomp. Podejdź do bramy, która okaże się zamknięta na kłódkę. Jednak Harry stwierdzi, że można ją rozwalić - zrób to używając siekiery Axe lub metalowej rurki Steel Pipe. W środku w ziemi będzie otwarty właz prowadzący do kanałów. Podejdź do niego i zejdź po drabinie do kanałów.

SEWERS

Po zejściu drabiną do kanałów udaj się korytarzem prosto do jego rozwidlenia. Usłyszysz dziwne klikania, są to odgłosy jakie wydają nowi wrogowie Hanged Scratchers. Na skrzyżowaniu skręć w lewo. Idąc prosto dojdziesz do następnego skrzyżowania. Jeżeli skręcisz w prawo znajdziesz na końcu korytarza trochę różnej amunicji oraz Health Drink. Udaj się w lewo, gdzie na końcu korytarza dotrzesz siatki. Przejdź przez furtkę po lewej w siatce; prawa jest zamknięta. Idź drogą jak cię prowadzi, miń generator, aż w końcu dotrzesz do pomieszczenia, w którym na stole znajdziesz mapę kanałów SEWER MAP (CONNECTING TO RESORT AREA) oraz save. Na ścianie będzie otwarta szafka na klucze, weź z niej klucz SEWER KEY. Teraz udaj się w drogę powrotną.

Przejdź przez furtki z powrotem do korytarza. Jak dojdziesz do rozwidlenia skręć w lewo. Miń korytarz, z którego wyszedłeś na początku i idź prosto. Dojdziesz do bramy. Otwórz ją przy pomocy zabranego klucza Sewer Key. Idź korytarzem, który na końcu rozwidli się na dwie ścieżki wokół wody. Lewa prowadzi do apteczki First Aid Kit, prawa natomiast do drabiny. Wejdź po drabinie na drugie piętro kanałów.

Obok drabiny znajdziesz apteczkę First Aid Kit. Obejdź wodę po ścieżce i wejdź do dużego korytarza. Idź nim prosto. Na skrzyżowaniu skręć w lewo i idź dalej cały czas prosto. Na końcu korytarza znajdziesz Health Drink i amunicję. Skręć w korytarz na prawo i idź dalej. Po lewej stronie będziesz mieć zamknięte na klucz drzwi. Skręć więc w prawo w kolejny korytarz. Trzymaj się prawej strony i przejdź przez furtkę. Biegnij dalej i przejdź przez kolejną furtkę po prawej stronie. Teraz trzymaj się lewej strony i przejdź przez kolejną furtkę. Idź cały czas prosto. Na końcu drogi zobaczysz plamę krwi oraz klucz SEWER EXIT KEY. Jak tylko go podniesiesz wyłonią się potwory Scratchers. Uciekaj teraz z powrotem korytarzem trzymając się prawej strony. Przejdź przez furtkę i trzymaj się teraz lewej strony. Przejdź przez kolejne dwie furtki i dojdź do drzwi zamkniętych na klucz, które wcześniej mijałeś. Otwórz drzwi przy pomocy znalezionego klucza.

W pomieszczeniu za drzwiami znajdziesz save oraz drabinę prowadzącą do wyjścia z kanałów.

RESORT AREA

Po wyjściu z kanałów zbadaj zniszczony budynek obok. W ruinach znajdziesz trochę amunicji oraz apteczkę First Aid Kit. Udaj się na ulicę Bachman Street, która z jednej strony jest urwana, a więc udaj się w drugą stronę. Po chwili zobaczysz bilboard, na którym będzie mapa terenu Resort Area Map.

W Resort Area jest kilka miejsc, które możesz zwiedzić, albo możesz prosto pobiec do latarni morskiej Lighthouse. Niezwiedzenie tych miejsc spowoduje uzyskanie jednego z dwóch złych zakończeń gry: BAD lub BAD+. Jeżeli chcesz je uzyskać, to omiń tekst przedzielony linią.

Udaj się do baru Annie's Bar na Craig Street. Wejście do niego jest od południa, nie od ulicy, tylko od parku pomiędzy budynkami. W barze Annie's Bar Harry spotka ponownie Dr. Kaufmanna, który został zaatakowany przez potwory. Czy tego chcesz czy nie, Harry go ocali od śmierci. Po krótkiej rozmowie Kaufmann wyjdzie. Przeszukaj pomieszczenie w poszukiwaniu interesujących cię przedmiotów. Znajdziesz tam Health Drink, save, KAUFMANN KEY oraz receptę RECEIPT obok stołów bilardowych. Przeczytaj receptę, gdzie będzie napis "Indian Runner". Jest to nazwa sklepu niedaleko. Udaj się więc tam.

Wyjdź z baru na zewnątrz i skieruj się na wschód na Weaver Street, gdzie po wschodniej stronie będzie poszukiwany przez ciebie sklep. Drzwi do sklepu będą zamknięte na zamek szyfrowy. Na znalezionej recepcie był kod 0473, jest to kod do otworzenia drzwi. Wpisz go i wejdź do środka. W sklepie znajdziesz trochę amunicji i Health Drink. Na ladzie będzie leżał dziennik - Indian Runner Diary:

"August 20
He came by. I handed over the package that the woman left here.

September 12
He showed up at Norman's, too. Don't want to be involved with the likes of them anymore, but...
I'm getting creeped out even more than before. Thought of leaving town, but I'm afraid of what will happen if I do."

a na ścianie będzie wisiała lista zakupów - Shopping List:

"3 loaves of bread.
3 cartons of milk.
2 dozen eggs.

Deliver to back door daily 8 a.m.
Rear entrance code 0886
Norman Young"

Podejdź do kasy. Obok będzie szafka z szufladami. Okaże się, że jedną z nich możesz otworzyć. Znajdziesz w niej klucz Safe Key. Podejdź teraz do sejfu i otwórz go przy pomocy znalezionego klucza. W środku znajdziesz niespodziankę - dużo białego proszku.... Otworzenie tego sejfu na nic nie wpływa, ale dostarcza ciekawych informacji o tym, co dzieje się w Silent Hill. Wyjdź ze sklepu na ulicę.

Twoim celem teraz jest motel Norman's Motel. Udaj się więc na południe Weaver Street i na jej końcu skręć w prawo w Sandford Street. Po prawej stronie będziesz miał motel. Podejdź do drzwi prowadzących do recepcji i wpisz uzykany wcześniej kod: 0886. Przejdź przez drzwi do środka motelu. W środku znajdziesz magnez MAGNET. Na stoliku do kawy znajdziesz ciekawy artykuł:

"Investigation stalled. "PTV" dealers still at large.
Suspicious deaths continue. Like the anti-drug mayor,
a narcotics officer dies of a sudden heart failure of unknown origin."

Na biurku znajdziesz pamiętnik - Norman's Motel Diary:

"September 10
Took package. Told to sit on it awhile. Don't want to get involved, but can't disobey...
He's probably linked to the death of the mayor and others."

oraz save. Zwiedzając dalej trafisz do garażu, gdzie będzie stał motocykl oraz amunicja i Health Drink. Wyjdź z biura na dziedziniec motelu. Jak zbadasz klucz Kaufmanna, okaże się, że jest to klucz do pokoju 3. Udaj się więc tam. Wejdź do pokoju używając klucza Kaufmann's Key. W pokoju na prawej ścianie będzie szafka. Zabadaj ją i przesuń ją. Użyj magnesu Magnet, aby wyjąć ukryty tam klucz do motocykla MOTORCYCLE KEY. Ponieważ nie ma tu nic więcej ciekawego wróć teraz do biura motelu i do garażu, gdzie widziałeś motocykl. Podejdź do motoru i użyj znalezionego klucza. Harry wyjmie z niego butelkę z dziwnym płynem, jednak nie zdąży się nią długo nacieszyć, gdyż nagle wpadnie Kaufmann i zabierze mu ją. Nie przejmuj się tym zbytnio, gdyż taki rozwój sytuacji zapewnia ci jedno z lepszych zakończeń gry. Wyjdź z motelu.

Udaj się na zachód Sandford Street. Po lewej stronie znajdziesz na ławce amunicję i Health Drink. Udaj się na most.

OTHERWOLRD

Świat ponownie się zmieni i stanie się alternatywny. Za mostem idąc po prawej stronie drogi znajdziesz amunicję i Health Drink na końcu wąskiej uliczki. Idź dalej prosto Sandford Street. Skręć w trzecią ulicę w lewo i idź cały czas prosto. Twoim celem jest latarnia morska Lighthouse. Biegnij cały czas prosto i zejdź na łódź przybitą do pomostu. Wejdź przez drzwi do środka łodzi. W środku Harry spotka policjantkę Cybil Bennett. W czasie rozmowy postanawiają się rozdzielić: Harry ma sprawdzić latarnię morską Lighthouse, a Cybil park rozrywki Amusement Park. Pojawi się tam także Dahlia Gillespie. W pomieszczeniu znajdziesz także save, trochę amunicji oraz Health Drink. Wyjdź z łódki przez drugie drzwi.

Zejdź z łódki przez trap na pomost i skieruj się na południe. Wejdź po schodach na górną część pomostu. Zejdź schodami po drugiej stronie. Idź pomostami jak cię prowadzą. Na końcu długiego pomostu, po którego lewej stronie będzie pomost wyższy znajdziesz apteczkę First Aid Kit. Wejdź schodami na górny pomost. Skieruj się w odnogę w lewo i zejdź schodami na niższy pomost. Idź prosto i wejdź kolejnymi schodami na górny pomost. Znajdziesz się pod latarnią morską Lighthouse. Podejdź do drzwi i wejdź do środka. Znajdziesz tam save. Wejdź schodami na górę. Okaże się, że Harry przybył za późno. Jeżeli robisz zakończenie UFO, to użyj w tym miejscu kamienia Channeling Stone i gra się dla ciebie zakończy. W innym wypadku zejdź z powrotem na dół i udaj się w drogę powrotną.

Harry znajdzie się ponownie na łodzi, gdzie nie będzie Cybil, która nie wróciła z parku rozrywki. A zatem Harry musi sam się tam udać. Wyjdź z łodzi przez drugie drzwi i zejdź przez trap na pomost. Wejdź na górę i udaj się na północ, z powrotem na Sandford Street. Na skrzyżowaniu skręć w lewo i przejdź na północną stronę drogi (prawą). Przejdź przez otwartą bramę w ogrodzeniu. Znajdziesz tam otwarty właz prowadzący do kanałów. Zejdź po drabinie.

SEWERS

Zaraz po zejściu do kanałów znajdziesz mapę kanałów SEWER MAP (CONNECTING TO AMUSEMENT PARK) na ścianie. Udaj się prosto, aż dojdziesz do skrzyżowania. Skieruj się w prawo, na zachód i idź do następnego skrzyżowania. Jeżeli skręcisz w lewo znajdziesz tam Health Drink oraz naboje. Idąc prosto także znajdziesz Health Drink. Jednak twoim celem jest droga w prawo, na północ. Idź prosto do następnego skrzyżowania. Na skrzyżowaniu skręć w lewo, na zachód. Idź prosto, dojdziesz do dużego pomieszczenia, w którym będzie drabina prowadząca do góry. Wyjdź z kanałów.

LAKESIDE AMUSEMENT PARK

Po wyjściu z kanałów znajdziesz się w parku rozrywki Silent Hill - Lakeside Amusement Park. Nie masz mapy tego terenu i jej nie znajdziesz, więc szkoda czasu na jej szukanie. Wyjdź z uliczki na wolną przestrzeń przed tobą i skieruj się w prawo. Idź cały czas jak droga cię prowadzi, ale cały czas kieruj się w prawą stronę. Miń karuzelę po prawej i skręć w lewo, jak uliczka cię prowadzi. Po lewej będziesz miał kolejną karuzelę, a po prawej w załomie będzie budka-wózek z lodami, na której ladzie będzie save. Idź dalej na północ. Na wprost drogi będziesz miał karuzelę, na której będzie czekała na ciebie odmieniona policjantka Cybil Bennett - twój kolejny boss, z którym możesz walczyć albo użyć znalezionego w szpitalu Alchemilla Hospital nieznanego płynu Unknown Liquid i uratować Cybil. Jeżeli ją uratujesz uzyskasz najlepsze z możliwych zakończeń gry, a także będziesz świadkiem interesującej rozmowy, w której oboje dzielą się informacjami.

Harry odejdzie "gdzieś", gdyż będzie chciał odnaleźć Alessę. Pojawi się także Dahlia Gillespie na moment, a następnie wszyscy znikną pod wpływem Flauros.

NOWHERE

Harry obudzi się ponowne w szpitalu Alchemilla Hospital, a obok niego będzie pielęgniarka Lisa Garland. Po rozmowie Lisa wyjdzie zła z pomieszczenia, a Harry znowu dostanie bólu głowy... Na biurku będzie save. Pomimo, że wygląda na to, że znajdujesz się w pokoju egzaminacyjnym Examination Room w szpitalu Alchemilla Hospital, tak na prawdę nie jesteś w szpitalu. Jesteś w miejscu zlepionych z różnych lokacji, które pojawiały się w grze, w sumie w głównej mierze opartych na szpitalu, ale nie do końca.

Wyjdź z pomieszczenia i idź korytarzem do końca, do windy. Harry stwierdzi, że z niej skorzysta....

Jak wysiądziesz z windy znajdziesz się w korytarzu podobnym do szpitalnego. Udaj się do pomieszczenia na wprost, gdzie po przejściu przez drzwi okaże się, że znajdziesz się w sklepie z antykami Antique Shop. Na ladzie znajdziesz tam save, a także trochę amunicji. Na krześle będzie leżała apteczka First Aid Kit. Obok drzwi na ścianie będzie stał zegar. Wyjdź na korytarz.

Tylko jedne drzwi w tym korytarzu są otwarte. Są to ostatnie drzwi po prawej stronie korytarza prowadzące na klatkę schodową prowadzącą do piwnicy. Po przejściu przez drzwi znajdziesz się w szkolnej klasie, na której środku będzie stała szkolna ławka. Obejrzyj ją i przejdź przez drugie drzwi. W pomieszczeniu na stole znajdziesz śrubokręt SCREWDRIVER oraz kombinerki PLIERS. Wyjdź z pomieszczenia do klasy i ponownie przez drugie drzwi na schody prowadzące do góry. Przejdź przez drzwi na korytarz. Udaj się do windy, z której zacząłeś grę i otwórz drzwi po prawej stronie (na końcu korytarza). Znajdziesz się w pomieszczeniu, gdzie na środku będzie kran, w którym ktoś umieścił klucz. Użyj znalezionych kombinerek, aby go wydostać - klucz KEY OF "OPHIEL". Wyjdź na korytarz.

Znajdź drzwi oznaczone Ophiel - są to przedostanie drzwi po prawej; obok drzwi prowadzących do piwnicy z salą szkolną. Podejdź do nich i otwórz je przy pomocy znalezionego klucza KEY OF "OPHIEL". Przejdź przez drzwi. Znajdziesz się w kolejnym korytarzu. Przy drzwiach po prawej stronie będzie tablica - The Grim Reaper's List:

"35 _______ Lydia Findly
60 _____ Trevor F White
18 _______ Albert Lords
45 ___ Roberta T Morgan
38 ____ Edward C Briggs"

Na drugim końcu korytarza będzie druga tablica, wyjaśniająca zagadkę:

"Names engraved on a lithograph.
The Grim Reaper's List.
Yes, the headcount is set
Young and old lined up
In order of age.
Then, the pathway opens
Awaiting them, the frenzied
Uproar, the feast of death!"

Rozwiązanie zagadki, to ułożenie tak listy nazwisk, aby była od najmłodszego do najstarszego, czyli otrzymasz coś takiego:

"18 _______ Albert Lords
35 _______ Lydia Findly
38 __________ Edward C Briggs
45 ___________ Roberta T Morgan
60 ________ Trevor F White"

A zatem rozwiązaniem jest słowo: ALERT. Podejdź do drzwi przy tablicy i na dziwnej klawiaturze wpisz otrzymany kod. Przejdź przez drzwi. W tym pomieszczeniu nic nie ma, więc udaj się do następnych drzwi i przejdź przez nie. W drugim pomieszczeniu na ścianie znajdziesz amulet AMULET OF SOLOMON. Wyjdź z pomieszczenia. Teraz w poprzednio pustym pomieszczeniu Harry spotka pielęgniarkę Lisę Garland. Po burzliwej rozmowie, Harry wyjdzie na korytarz. Jeżeli wrócisz do tego pomieszczenia, nie spotkasz tam już Lisy, ale na ziemi będzie leżał jej pamiętnik Lisa's Diary:

"Ask Doctor to let me quit being in charge of that patient. Its too weird.
Still alive, but with wounds that won't heal.
Told the doctor I quit. Won't work at that hospital anymore.
The room is filled with insects. Even with doors and windows shut they get in to spite me. To the hospital...
Feeling bad. Need to throw up. But nothing comes out. Vomiting only bile.
Blood and pus flow from the bathroom faucet. I try to stop it, but it won't turn off.
Need drug.
Help me..."

Wróć na korytarz.

W tym korytarzu zostało ci tylko jeszcze jedno pomieszczenie do zwiedzenia, gdyż pozostałe drzwi są zamknięte. Wejdź do pomieszczenia, gdzie czeka na ciebie kolejna zagadka. Zagadka polega na tym, że danemu symbolowi zodiakalnemu przypisana jest odpowiednia liczba - liczbą tą jest ilość kończyn danego znaku zodiaku, czyli:

Strzelec - 6
Byk - 4
Bliźniak - 8

Wpisz odpowiednie liczby. Otrzymasz w ten sposób kamień czasu STONE OF TIME.

Wyjdź z pomieszczenia na korytarz, gdzie pojawią się teraz pielęgniarki Nurse Demons. Przejdź przez drzwi prowadzące do poprzedniego korytarza i udaj się w lewo do końca. Wejdź w ostatnie drzwi po lewej - do sklepu z antykami Antique Shop. W sklepie z antykami Antique Shop podejdź do zegara i włóż znaleziony kamień czasu Stone of Time. Zegar wybije pięć razy i szyba chroniąca tarczę się stłucze. Weź otrzymany w ten dziwny sposób klucz KEY OF "HAGITH". Wyjdź ponownie na korytarz.

Udaj się teraz w prawo do końca korytarza i przejdź przez drzwi na jego końcu, uprzednio otworzywszy je przy pomocy uzyskanego klucza Key of "Hagith". Podejdź do drzwi windy i wejdź do niej. Pojedź na 2 piętro 2F. Wyjdź do holu przy windzie i przejdź przez podwójne drzwi do korytarza. W korytarzu będą na ciebie czekać pielęgniarki Nurse Demons.

W korytarzu otwarte są tylko dwie pary drzwi. Udaj się do pierwszych, czyli trzecich po lewej stronie korytarza. Znajdziesz się w sklepie z biżuterią Jewelery Room, gdzie znajdziesz CREST OF MERCURY, amunicję oraz pierścionek RING OF CONTRACT. Drzwi prowadzące na tył pomieszczenia są zamknięte, więc wyjdź na korytarz, gdzie będą na ciebie czekać nowe pielęgniarki Nurse Demons.

Idź do końca korytarza i przejdź przez drugie otwarte drzwi, czyli podwójne drzwi łączące korytarze. Drzwi na wprost prowadzą do korytarza na 1 piętrze 1F, gdzie jest sklep z antykami, ale na razie tam nie idź. Skręć w korytarz i wejdź w pierwsze i jedyne drzwi po prawej stronie. W środku pomieszczenia znajdziesz naboje oraz kamerę CAMERA. Wyjdź na korytarz.

Udaj się teraz do ostatniego pomieszczenia po lewej stronie. Znajdziesz się w pokoju szpitalnym, gdzie na ścianie będzie tabliczka, której wcześniej nie udało ci się wziąć. Odkręć ją używając znalezionego śrubokręta SCREWDRIVER. Ponieważ tabliczka nie jest dla ciebie teraz interesująca, więc Harry jej nie weźmie. Interesuje go to, co było ukryte za tabliczką - klucz. Nie możesz go teraz wziąć, gdyż jest pod napięciem elektrycznym. Aby to zrobić musisz najpierw wyłączyć generator. Wyjdź na korytarz.

Udaj się do windy, czyli z powrotem przez podwójne drzwi łączące korytarze i przez kolejne podwójne drzwi do holu z windą. Wjedź teraz na 3 piętro 3F.

Po wyjściu z windy znajdziesz się w pomieszczeniu, w którym czeka na ciebie kolejna zagadka do rozwiązania. Po środku pomieszczenia będzie ołtarz, a po jego bokach dwa obrazy. Z każdego boku pomieszczenia masz drzwi zamknięte na dziwny zamek szyfrowy. Podejdź do obrazów i przeczytaj podpisy pod nimi:

lewy obraz: "The light to the future."
prawy obraz: "The light illuminating the darkness."

Zrób teraz obrazom zdjęcia, każdemu z osobna. Ukażą ci się dziwne kształty, które odpowiadają punktom, które musisz zaznaczyć przy konkretnych drzwiach, aby je otworzyć. Udaj się najpierw do lewych drzwi i wpisz odpowiedni kod. Wejdź do pomieszczenia, gdzie znajdziesz klucz BIRD CAGE KEY. Wyjdź do pomieszczenia z ołtarzem.

Podejdź do prawych drzwi i wpisz odpowiedni kod. Znajdziesz tam Health Drink. Będzie tam też kilka interesujących informacji do przeczytania. Wyjdź do pomieszczenia z ołtarzem i podejdź do podwójnych drzwi prowadzących do windy. Zjedź na 1 piętro 1F.

Na 1 piętrze 1F przejdź przez podwójne drzwi na korytarz i idź nim do końca. Wejdź do ostatnich drzwi po lewej stronie, obok niedziałającej windy. W pomieszczeniu będzie klatka dla ptaków, a w niej klucz. Użyj znalezionego klucza Bird Cage Key i weź KEY OF "PHALEG". Wyjdź na korytarz.

Udaj się do drzwi z napisem Phaleg, czyli do pomieszczenia obok. Przejdź przez drzwi, używając klucza Key of "Phaleg". Za drzwiami usłyszysz krzyki dzieci. Przejdź przez drzwi do następnego korytarza. Twoi nowi wrogowie, to niewidzialne duchy dzieci Child Demons.

Udaj się do pierwszych drzwi po prawej stronie, do Kuchni. Na środku kuchni będzie lodówka, a w nią wbity miecz. Za nim go wyciągniesz podejdź do lodówki i użyj pierścienia Ring of Contract, aby zamknąć zwisający przez klamki łańcuchy. Teraz możesz wyjąć miecz DAGGER OF MELCHIOR. Jeżeli wyjmiesz miecz bez zamykania drzwi przy pomocy pierścienia, zaatakuje cię potwór ukryty w lodówce... Wyjdź na korytarz.

Udaj się do następnego pomieszczenia po prawej stronie korytarza, do magazynu Storage. Znajdziesz tam amunicję oraz Health Drink, a także torebkę żelków JELLYBEANS. Harry będzie chciał ją otworzyć, więc mu pozwól. Ponieważ zrobi to nieudolnie, wszystko się rozsypie. Sprawdź podłogę i weź klucz KEY OF "BETHOR". Przejdź przez drzwi do następnego pomieszczenia, gdzie będzie telewizor z magnetowidem. Użyj znalezionej wcześniej kasety wideo Videotape i obejrzyj film. Teraz będzie on w pełni widoczny. Wyjdź przez pomieszczenia ponownie na korytarz.

Ostatnie drzwi po prawej są na narazie zamknięte; potrzebujesz klucza. Udaj się więc do drzwi po lewej stronie korytarza. Ostatnie, teraz pierwsze drzwi prowadzą do pokoju dziecięcego Kids Room, gdzie będzie save oraz zamknięte drzwi. Aby je otworzyć musisz mieć pięć różnych artefaktów. Ponieważ nie masz jeszcze wszystkich wyjdź na korytarz.

Udaj się do następnych drzwi po prawej. Znajdziesz tam kolejny artefakt ANKH; weź go i wyjdź na korytarz.

Udaj się do kolejnych drzwi po prawej, ostatnich. Aby je otworzyć potrzebujesz użyć klucza Key of "Bethor". Po przejściu przez drzwi znajdziesz się w pomieszczeniu z generatorem Generator Room. Wyłącz generator i wyjdź na korytarz.

Udaj się do drzwi na końcu korytarza prowadzących do wyjścia na 1 piętro 1F. Wyjdź na korytarz i wejdź w drugie drzwi po prawej, tuż za sklepem z antykami Antique Shop. W ten sposób znajdziesz się na 2 piętrze 2F.

Po wyjściu na korytarz skręć w lewo i idź korytarzem do końca. Wejdź do ostatniego pokoju po lewej stronie. Znajdziesz się w pokoju szpitalnym, gdzie uprzednio odkręciłeś plakietkę. Teraz możesz wziąć klucz KEY OF "ARATORN". Wyjdź na korytarz, gdzie czekają na ciebie kolejne potwory Child Demons. Udaj się do drzwi prowadzących na 1 piętro 1F.

Po wyjściu na korytarz na 1 piętrze 1F skręć w lewo i przejdź przez drzwi na wprost, prowadzące do piwnicy, w której niedawno byłeś. Idź korytarzem prosto i otwórz ostatnie drzwi po prawej stronie używając znalezionego klucza Key of "Aratorn". Po wejściu do pomieszczenia Operating Room, Harry będzie świadkiem sceny z przeszłości: Dahlia Gillespie, dr Kaufmann i kilku innych ludzi będzie rozmawiało nad łóżkiem, w którym będzie leżała chora dziewczynka Alessa. Po scence, weź z komputera DISC OF OUROBOROS, leżący obok zdjęcia Alessy. Wyjdź na korytarz.

Udaj się ponownie do pokoju dziecięcego Kids Room. Użyj save'a, gdyż za chwilę czeka cię walka z ostatnim bossem. Podejdź do drzwi i umieść znalezione artefakty w odpowiednich miejscach. Przejdź przez drzwi. Harry będzie świadkiem kolejnej sceny z przeszłości. Idź korytarzem i zejdź schodami w dół, w ciemność... czeka tam na ciebie ostatni boss w grze - Incubus / Incubator. Ostatni boss jest zależy od tego jakie otrzymujesz zakończenie na koniec gry. Jeżeli pokręciłeś się po Resort Area i uratowałeś Kaufmanna pojawi się Incubus, który jest duży i uskrzydlony. Natomiast jeżeli w Resort Area udałeś się prosto do latarni morskiej, to będziesz walczyć z Incubator, czyli małą dziewczynką ubraną na biało.

Po zabiciu ostatniego bossa, obejrzysz uzyskane zakończenie gry.


News | Księga | Linki | Forum | Ankieta | Komentarze | Download | Kontakt

2015-2023 Silent Hill History © by Koralczyk.pl
Strona korzysta z plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.