Księga Gości

I Ty dodaj swój wpis!

Portal Silent-hill.pl jest:
Bardzo dobry
Dobry
Przeciętny
Słaby
Bardzo słaby
OCENA: 4.51
Bardzo dobry:Głosy: 348
Dobry:Głosy: 61
Przeciętny:Głosy: 23
Słaby:Głosy: 7
Bardzo słaby:Głosy: 25
SUMA GŁOSÓW: 464

SILENT HILL 2
Lying Figure
Mannequin
Potwór przypominający ludzką postać zamkniętą we własnej skórze, nie posiadający żadnej twarzy, a jedyny dźwięk jaki wydaje to skrzek. W pozycji stojącej nie stanowi on większego zagrożenia, gdyż porusza się bardzo wolno i dopiero w bliskim kontakcie oblewa bohatera trującym gazem. Kiedy leży na ziemi potrafi bardzo szybko pełzać po podłożu. Występują na ulicach Silent Hill, Wood Side Apartments, Blue Creek Apartments, Labyrinth oraz Lakeview Hotel.
Potwór zbudowany z dwóch kobiecych torsów połączonych w pasie i tylko górne nogi pozbawione stóp pełnią rolę broni. Kreatura jest ślepa i bardzo gwałtownie reaguje na światło. W ciemnych pomieszczeniach stoi spokojnie w miejscu i przypomina manekina. Ataki jakie przeprowadzają są szybsze i częstsze niż w sytuacji Lying Figure, a na dodatek potrafią również atakować z zaskoczenia. Występują na ulicach Silent Hill, Wood Side Apartments, Blue Creek Apartments, Brookhaven Hospital, Lakeview Hotel oraz Baldwin Mansion.
Bubble Head Nurse
Cockroach-Creeper
Pielęgniarki po raz pierwszy można spotkać w Brookhaven Hospital. Ich twarz jest zasłonięta zakrwawioną gazą, z niewielkim wycięciem odsłaniającym szczęki, ubrane są w brudne ubranie szpitalne, a atakując głównego bohatera metalową rurką. Poruszają się dosyć szybko zazwyczaj atakują w grupach kilku osobowych, co w małych pomieszczeniach jest dużym zagrożeniem.
Małe zielono-czarne robaki przypominające karalucha, atakują zawsze w grupach przy pomocy swoich szczękoczułek, gryząc bohatera po stopach. Poruszają się bardzo szybko, ale obrażenia jakie zadają są niewielkie i można je łatwo ominąć. Robaki te znane są również z pierwszej części Silent Hill.
Mandarin
Abstract Daddy
Potwór w postaci żeńskie istoty ubranej w brudną, skórzaną sukienkę o bardzo długich rękach, rozszerzonych na końcu, przypominających maczugi. Zaletą tych ramion jest silny cios językiem, który niczym kolec wysuwa się z nich zadaje obrażenia naszemu bohaterowi. Kreatury te nigdy nie wychodzą na powierzchnię, podwieszając się do krat budujących alternatywne ulice miasta. Występuje w Saul St. Passage (Otherworld) , Labyrinth oraz Lakeview Hotel (Otherworld).
Potwór przypominający dwie osoby podczas stosunku płciowego połączonych ze sobą i umieszczonych w stalowej ramie łóżka. Kończyny górnej istoty wystają dołem ramy i służą do poruszania się, zaś z przodu kreatura posiada wargi przeznaczone do zadawania obrażeń. W bliższej odległości potrafi się rzucić na głównego bohatera i złapać go za głowę, powodują dużą uratę zdrowia James'a. Występuje w Labyrinth oraz Lakeview Hotel.


BOSSOWIE SILENT HILL 2

Boss - Pyramid Head
Boss - Flesh Lip
Najbardziej rozpoznawalny i potężny boss w Silent Hill 2. Przypomina wysokiego i chudego mężczyznę, ubranego w zakrwawiony, rzeźnicki fartuch, na głowie którego spoczywa czerwony hełm w kształcie piramidy. Kolejną wizytówką kata jest wielki nóż - Great Knife oraz włócznia, której używa jako broni. W szybki sposób potrafi pozbawić bohatera życia, a cios mieczem z góry zabija od razu. Inna formą ataku jest pchnięcie nożem oraz duszenie.
Flesh Lip jest potworem przypominającym mięsną, zniekształconą masę zamkniętą w stalowej klatce. Na dole i górze są widoczne kończyny ludzkie, zaś pomiędzy nogami znajdują się grube usta. Kreatury te poruszają się pod sufitem i próbują chwytać i dusić głównego bohatera swoimi łapami. Walka z nimi odbywa się w budynku Brookhaven Hospital, w momencie kiedy Laura zamyka Jemes'a na złość w pokoju Examination Room 2.
Boss - Eddie Dombrowski
Boss - Abstract Daddy
Eddie Dombrowski jest kolejnym bossem, którego spotykamy tym razem w chłodni. W trakcie rozgrywki dowiadujemy się, iż jest on 32-letni otyłym mężczyzną, którego James poznaje w tajemniczych okolicznościach. Zdaje się być zamkniętym w sobie, niezrównoważonym psychicznie bohaterem, który tym razem postanowił nas zabić. Głównym jego atakiem jest strzelanie z silnej broni palnej jaką jest - Magnum oraz uderzenia pięścią.
Abstract Daddy to potworna manifestacja wspomnień o ojcu wywołana jest Angelę. Przypomina on dwie istoty podczas stosunku płciowego, połączone ze sobą i uwięzione w stalowej ramie łóżka. Kończyny górnej istoty wystają dołem ramy i służą do poruszania się, zaś z przodu kreatura posiada wargi przeznaczone do zadawania obrażeń. Głównym atakiem potwora jest taranowanie James'a oraz chwytanie jego głowy i duszenie go. Występuje on zarówno jako zwykły przeciwnik oraz jako boss w grze.
Boss - Mary
Ostatni boss z jakim przyjdzie się na zmierzyć w Silent Hill 2. W zależności od dokonanych wyborów w grze może on przybrać postać Mary Shepherd - Sunderland - zony głównego bohatera lub Marii. Niezależnie od tego, potwór wygląda tak samo. Kreatura przypomina zwłoki Mary, zatrzaśnięte w metalowej klatce, które poruszają sie wisząc głową w dół. Głównym atakiem bossa jest wypuszczanie czarnych ciem w kierunku Jamesa, a kiedy potwór podejdzie bliżej uderza swoją klatką lub łapie macką i zaczyna dusić.

News | Księga | Linki | Forum | Ankieta | Komentarze | Download | Kontakt

2015-2024 Silent Hill History © by Koralczyk.pl
Strona korzysta z plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.