Księga Gości

I Ty dodaj swój wpis!

Portal Silent-hill.pl jest:
Bardzo dobry
Dobry
Przeciętny
Słaby
Bardzo słaby
OCENA: 4.52
Bardzo dobry:Głosy: 356
Dobry:Głosy: 61
Przeciętny:Głosy: 23
Słaby:Głosy: 7
Bardzo słaby:Głosy: 25
SUMA GŁOSÓW: 472

SH: DOWNPOUR
Screamer
Tormented Soul
Potwór przypominający demoniczną postać kobiety, ubranej w podartą suknię oraz buty na wysokim obcasie. Skóra jej jest blada, mocno napięta na twarzy, a jako podstawowej broni używa długich kolców, znajdujących się pomiędzy palcami u rąk. Posiada bardzo szerokie usta oraz zdolność do ogłuszania głównego bohatera, poprzez wydawanie przerażającego wrzasku. Screamer jest słabym przeciwnikiem, ale w grupach potrafią zadać spore obrażenia.
Tormented Soul jest pasywnym przeciwnikiem występującym w Silent Hill Downpour, nie zadającym bezpośrednich obrażeń naszemu głównego bohaterowi, ale potrafiącym zabić pośrednio poprzez zablokowanie uniku podczas ataku Voida. Wyglądem przypominają one zniekształconą, mięsną masę ciała zawieszoną w wysokiej metalowej klatce. Murphy ma umiejętność ich przewracania na ziemię w celu spowolnienia swojego prześladowcy.
Void
Weeping Bat
Void jest bardzo dużym zagrożeniem i ma postać czerwonego światła, podobnego do wciągającego wiru i potrafiącego zasysać wszystko co spotka na swojej drodze oraz ścigać naszego bohatera po wielu poziomach alternatywnego świata w grze. Przeciwnika tego nie można w żaden sposób zabić, a jedyną formą walki z nim jest ucieczka do bezpiecznej przestrzeni oraz spowalnianie jego poprzez obalanie na ziemię metalowych klatek Tormented Soul.
Potwór przypominający zdeformowaną, człekokształtną postać o szarym kolorze skóry i mocno zapadniętych obszarach ciała podobną do nietoperza. Charakteryzuje się on ogromnymi ustami, małymi wtopionymi w głąb głowy oczyma oraz długimi wychudzonymi rękoma, które służą mu do zadawania sporych obrażeń głównemu bohaterowi. Przeciwnik ten jest bardzo trudny i wytrzymały, potrafi poruszać się zarówno po ścianach jak i po suficie, a najmocniejszą jego zaletą jest atak polegający na zeskoczeniu i obaleniu na ziemię naszej postaci.
Doll
Prisoner Minion
Potwór przypominający zdeformowaną postać szczupłej kobiety o bladym kolorze skóry, podobną do nieruchomej lalki lub manekina. Ubrana jest ona w krótką, czarną sukienkę, mocno podarte pończochy oraz czerwony wychodzący biustonosz. Posiadają krótkie srebrne włosy i wydają się być wykonane z ceramiki lub porcelany, gdyż kruszą się po otrzymaniu ciosu. Dolls nie poruszają się, a atakują poprzez emitowanie swojego cienia, który uderzając pięścią zadaje obrażenia głównemu bohaterowi. Po pokonaniu i dobiciu na ziemi nieruchomej lalki jej cień znika.
Potwór przypominający człekopodobną, muskularną postać podobną do więźnia, którego ciało pokrywają liczne tatuaże oraz blizny po okaleczeniu. Ubrany on jest tylko w brązowe spodnie, a najbardziej charakterystyczną częścią jego wizerunku jest metalowa uprząż założona na głowie, która rozciąga wargi oraz podnosi powieki, ukazując jego wyłupiaste gałki oczne. Występują dwa rodzaje Prisoner Minion: Brawlers oraz Stabbers. Atakują głównego bohatera poprzez uderzenia pięścią oraz kopnięcia, zadając przy tym całkiem silne obrażenia. Jest to słabsza odmiana Prisoner Juggernaut.
Prisoner Juggernaut
Wall Corpse
Potwór przypominający człekopodobną, muskularną postać podobną do więźnia, którego ciało pokrywają liczne tatuaże oraz blizny po okaleczeniu. Jest to silniejsza wersja Prisoner Minion'a i jest bardziej wytrzymały od swojego poprzednika oraz zadaje silniejsze obrażenia, uderzając i kopiąc naszego głównego bohatera. W przeciwieństwie do słabszego odpowiednika, nie posiada metalowej uprząż na głowie oraz potrafi prowadzić dwa podwładne Prisoner Minion'y jak psy na długich łańcuchach.
Potwór przypominający swoim wyglądem mocno zmasakrowany ludzki tors, przebity od tylniej strony trzema ostrymi jak brzytwa kolcami, który jest mocno powiązany z innym potworem Tormented Soul. Wall Corpse jest wypatroszony od środka, a jego główną formą ataku jest plucie krwią na naszego bohatera. Odmiana tego potwora na kółkach jest znacznie bardziej niebezpieczna, która ze względu na swoją mobilność posiada znaczenie wydłużony zasięg ataku. Występuje w Otherworld.
Monocle Man
Potwór przypominający mocno zniekształconą skórę ludzkiej twarzy, rozciągniętą i zawieszoną na łańcuchach nad torami, posiadającą na lewym oku świecący reflektor, którego nasz główny bohater spotyka podczas podróży w Devil's Pit. Przeciwnik ten nie zadaje żadnych obrażeń, życzy on natomiast naszej postaci udanej przejażdżki kolejką przez jaskinię diabła.


BOSSOWIE SILENT HILL DOWNPOUR

Boss - Bogeyman
Boss - Wheelman
Potwór przypominający postać wysokiego mężczyzny, ubranego w ciemnozielony płaszcz radioaktywny, maskę gazową na głowie oraz gumowe rękawice i buty. Podstawową jego bronią jest wielki młot, którym potrafi zadać naszemu bohaterowi naprawdę śmiercionośne obrażenia. Bogeyman jest głównym prześladowcą Murphy'ego, którego spotykamy klika razy podczas rozgrywki. Charakteryzuje się on powolnymi ruchami, ogromną siłą oraz morderczym instynktem. W jednej ze scen widzimy jak zabija on bez żadnych skrupułów małe, niewinne dziecko na oczach Pendleton'a.
Ostatni boss z jakim przyjdzie się nam zmierzyć w Silent Hill Downpour. Potwór ten przypomina ogromną, zniekształconą ludzką postać, umieszczoną na wózku inwalidzkim i podłączoną do aparatury podtrzymującą ją przy życiu. Twarz jego jest bardzo okaleczona, a rury jakie wystają z wnętrza brzucha biegną do czterech wielkich pomp, po odłączeniu których nasz przeciwnik dostaje obrażenia. Wheelman atakuje głównie poprzez uderzenia pięścią oraz wytwarzanie mocy telekinetycznych i używanie ich przeciwko naszemu bohaterowi. Potwór ten jest odzwierciedleniem Frank'a Coleridge'a, który został mocno pobity przez oficera George'a Sewell'a i w wyniku czego wylądował na wózki inwalidzkim.

News | Księga | Linki | Forum | Ankieta | Komentarze | Download | Kontakt

2015-2024 Silent Hill History © by Koralczyk.pl
Strona korzysta z plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.