Księga Gości

I Ty dodaj swój wpis!

Portal Silent-hill.pl jest:
Bardzo dobry
Dobry
Przeciętny
Słaby
Bardzo słaby
OCENA: 4.52
Bardzo dobry:Głosy: 356
Dobry:Głosy: 61
Przeciętny:Głosy: 23
Słaby:Głosy: 7
Bardzo słaby:Głosy: 25
SUMA GŁOSÓW: 472

SH: ORIGINS
Faceless Nurse
Carrion
Potwór ubrany w strój pielęgniarki, ze stosunkowo krótka spódniczką i wysokimi obcasami oraz maseczka wtopioną w skórę ich twarzy. Główną formą ich ataku to zamachy strzykawką, którą próbują wbić w naszego bohatera, zadając mu w ten sposób niezbyt silne obrażenia. Faceless Nurse nie jest wymagającym i szybkim przeciwnikiem, chociaż potrafią zaatakować z zaskoczenia. Występują w następujących miejscach: Alchemilla Hospital oraz Cedar Grove Sanitarium.
Potwór ten przypomina martwe zwierzę, o gnijącej różowej skórze, ze złamanym szyjnym odcinkiem kręgosłupa. W wyniku tych uszkodzeń jego głowa jak i przednie łapy lezą na podłożu, a porusza się poprzez odpychanie tylnymi kończynami. Jest on bardzo wolnym przeciwnikiem, ale we względu na duże rozmiary, trudnym do wyminięcia w wąskich korytarzach. Występują w następujących miejscach: Cedar Grove Sanitarium, Artaud Theater, Riverside Motel oraz Streets of Silent Hill.
Straight Jacket
Ariel
Potwór przypominający człekokształtną istotę owiniętą i skrępowaną własną skórą, niczym jak w kaftanie bezpieczeństwa. Twarze ich są niewidoczne, a podczas poruszania się bardzo charakterystycznie trzęsą swoimi głowami. Przypominają one stwory Lying Figure z drugiej części Silent Hill. Główny ich atakiem jest wypluwanie żrącego kwasu na bohatera, zaraz po tym jak wskoczą na niego i obejmą go nogami. Występuje on bardzo często niemal w każdej prawie lokacji w grze.
Potwór ten przypomina porcelanową kukiełkę dziecka, która zamiast stóp ma drugą parę dłoni, służącą jej do zwisania z linek na suficie. Travis spotyka je jedynie w Artaud Theater, gdzie spuszczając się na linkach próbują udusić głównego bohatera. W momencie kiedy otrzymają dużo obrażeń upadają na podłogę i chodząc na rękach zadają ciosy swoimi nogami. Ze względu na ich małą wielkość i dużą szybkość, trudno jest je trafić oraz nie wpaść na nie biegnąc wąskim korytarzem.
Twoback
Caliban
Potwór przypominający ludzką, oszpeconą postać zrośniętą dolną częścią ciała z plecami innej. Górna istota ma obcięte ręce i nogi do połowy, zaś dolna -tylko ręce. Obie te kreatury wyglądają jakby uprawiały stosunek płciowy. Przeciwnik jest okazem dość sporych rozmiarów i prawdopodobnie najsilniejszym, zwykłym potworem w tej części. Głównym jego atakiem jest taranowanie oraz plucie kwasem. Występują w następujących miejscach: Riverside Motel oraz Nowhere.
Potwór przypominający człekokształtną postać, której kręgosłup jego jest nieco wygięty do przodu, a głowa znajduje się pomiędzy nogami, których używa jako przednich łap, zaś przednie służą mu jako tylnie. Stwór ten jest naprawdę pokaźnych rozmiarów oraz zadaje bardzo silne obrażenia bohaterowi. Jedną z jego wad jest powolne poruszanie się, co daje przewagę podczas walki i umożliwia wyminięcie go, bez konieczności oddania strzału. Atakuje głównie poprzez taranowanie Travisa oraz uderzenia swoimi tylnymi nogami
Remnant
Potwór ten to na pierwszy rzut oka wisząca w powietrzu pusta metalowa klatka, która dopiero po oświetleniu przez latarkę głównego bohatera rzuca nam cień ludzkiej postaci. Stwory są bardzo mało widoczne, ale po zauważeniu światła latarki stają się agresywne i zadają duże obrażenia poprzez uderzenia swoimi metalowymi klatkami. Spotkać je można tylko w Cedar Grove Sanitarium.


BOSSOWIE SILENT HILL ORIGINS

Boss - The Butcher
Boss - Momma
Potwór przypomina człekokształtną postać ubraną w brudny strój rzeźnika. Lewa część twarzy pokrywa wtopioną w skórę metalowa płyta, natomiast prawa część jest bardzo zniekształcona. Główną jego bronią jest trzymany w prawej dłoni wielki tasak "Great Cleaver", którym potrafi zadać silne ciosy bohaterowi. Przeciwnik ten jest szybki i stosunkowo wytrzymały, a walka z nim dość trudna. Spotykamy go kilkukrotnie podczas rozgrywki między innymi w The Family Butcher oraz Riverside Motel.
Potwór ten to jeden z ostatnich bossów w Silent Hill Origins. Wyglądem przypomina monstrualną postać matki Travisa Grady'ego (Helen Grady), którą spotykamy w kobiecym oddziale odosobnienia w pokoju Cedar Grove Sanitarium. Stwór ten został uwięziony w żelaznej klatce w kształcie dzwonu, którego ciało zostało zawinięte w brudne tkaniny podobnie jak zwłoki martwego człowieka. Atakuje poprzez uderzanie kolcami znajdującymi się na dole klatki oraz rozpylanie trującego gazu.
Boss - Sad Daddy
Boss - Alessa's Dream
Potwór ten to jeden z ostatnich bossów w Silent Hill Origins. Wyglądem przypomina postać ojca Travisa Grady'ego (Richard Grady), którego spotykamy w Riverside Motel w pokoju nr 500. Stwór ten nie może ruszyć się z miejsca, zwisa z sufitu i jest przyczepiony do krat które znajdują się na końcu pokoju. Głównym jego atakiem jest gryzienie bohatera ostrymi zębami umieszczonymi w jego paszczy oraz wymiotowanie strumieniem krwi, która mocno obniża poziom zdrowia Travisa.
Ostatni boss w Silent Hill Origins. Alessa's Dream przypomina postać demona, którego ciało nie jest pokryte skórą i odsłania tkankę mięśniową. Na głowie potwora znajdują się rogi diabła, tymczasem z pleców wychodzą nierozwinięte skrzydła. Potwór jest naprawdę wytrzymały oraz dość zwinny. W bliskim dystansie atakuje Travisa szponami, zaś z daleka przywołuje ognisty deszcz, lub wystrzeliwuje promień z otwartej klatki piersiowej. Walka z nim odbywa się w Green Lions Antiques.

News | Księga | Linki | Forum | Ankieta | Komentarze | Download | Kontakt

2015-2024 Silent Hill History © by Koralczyk.pl
Strona korzysta z plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.